23-28.02.2015 Budowa woliery

niedziela 18.10.2015

Po wygranej w Konkursie Studenckich Projektów Naukowych organizowanym przez RUSS SGGW (12 grudnia 2014r.) w kategorii na dofinansowanie na projekt o wysokości 3tys. zł nadszedł czas na jego realizację. Celem członków Koła Naukowego Aves w ramach tego projektu było wybudowanie woliery rozpłodowej dla samicy sokoła wędrownego (Falco peregrinus) Hakerowej. Po uzyskaniu ostatnich dokumentów zezwalających na wybudowanie  woliery na terenie uczelni (a docelowo całego kompleksu wolier) oraz przyjściu zamówionych materiałów budowlanych studenci przystąpili do jej budowania. Pierwsze prace rozpoczęły się z dniem 23 lutego 2015r. Zaangażowani w proces budowy była znaczna ilość członków KN Aves, między innymi:  Renáta Tobolová, Piotr Wietrow, Mikołaj Paszkowski, Anna Głowacka, Bartłomiej Poniedziałek, Edyta Napiórkowska, Paweł Kosiarz, Wojciech Kozik, Anna Gizińska.  Krok po kroku, dzień po dniu, deska po desce powstawała woliera. Wreszcie 28 lutego, po 6 pracowitych dniach, stanął przy budynku sokolarni owoc ciężkiej pracy studentów, który można teraz podziwiać wraz z zamieszkałą już rezydentką-Hakerową.

Ogromne podziękowania należą się również osobom nienależącym do KN Aves, które w znacznym stopniu przyczyniły się do powstania woliery, zwłaszcza studentom Wydziału Leśnego: Karolowi Krakowiakowi i Sewerynowi Szczepanikowi.
Chwal Ćwik !

1111-1