19.04.2015 Warszawska premiera filmu „Kraina tysiąca bocianów”

niedziela 18.10.2015

W dniu 19 kwietnia 2015 w Kinotece PKiN odbył się pokaz filmu pt. „Kraina tysiąca bocianów”, z muzyką autorstwa Michała Lorenza. Jednocześnie na terenie Kinoteki miał miejsce event „Ptaki łagodzą obyczaje”, w którym czynnie uczestniczyło Koło Naukowe „Aves” wraz ze swoimi podopiecznymi. Podczas imprezy, poza zwiedzaniem „ptasich” stoisk, goście mieli okazję wysłuchać licznych prelekcji na temat poszczególnych gatunków ptaków oraz problemów związanych z ich ochroną, wygłaszanych przez zaproszonych  specjalistów. Przedstawiciele Koła Naukowego „Aves”, Ilona Smolaga i Grzegorz Paluchowski, przybliżyli słuchaczom temat sokolnictwa i związanych z nim tradycji. Ponadto, goście odwiedzający stoisko Koła mieli okazję dowiedzieć się wielu interesujących faktów oraz ciekawostek na temat ptaków drapieżnych, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z ich przedstawicielami.

1-24

1-25