17.04.2015 Piknik naukowy dla dzieci z przedszkola

niedziela 18.10.2015

W piątek 17 kwietnia w przedszkolu nr.352 przy ul. Teligi 3 w Warszawie na wolnym powietrzu odbył się rodzinny piknik naukowy poruszający zagadnienia związane z ochroną przyrody. Dzieci miały okazję zobaczyć na czym polega produkcja papieru i miodu, dowiedzieć się więcej na temat recyclingu, poznać zwierzęta zamieszkujące las i wiele więcej. Na wydarzeniu oczywiście nie mogło zabraknąć nas oraz naszych podopiecznych: płomykówki Gizma, rarożycy Ufki i myszołowa Methys. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem przyglądały się ptakom i słuchały, jak członkowie Koła Naukowego Aves opowiadają o poszczególnych gatunkach i ich biologii. Odważniejsze dzieci miały możliwość pogłaskania ptaka, a nawet wzięcia go na rękawicę i zrobienia sobie z nim zdjęcia. Z wielką chęcią wzięliśmy udział w piątkowym pikniku, ponieważ uważamy, że niezwykle istotne jest krzewienie wrażliwości na piękno przyrody i potrzebę jej ochrony już od najmłodszych lat – a przy okazji zawsze można edukować również rodziców ;) !

1-20

1-21