66 Zjazd Europejskiej Federacji Zootechnicznej (EAAP)
W dniach od 31 sierpnia do 4 września 2015 roku w ramach 200-lecia obchodów SGGW w Warszaiwe, na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się 66. Zjazd Europejskiej Federacji Zootechnicznej, organizowany pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Zootechniczne, które będzie tym samym po raz trzeci w swojej historii organizatorem Zjazdu EAAP – poprzednie odbyły się w roku 1975 i 1998. Współorganizatorami Zjazdu są Wydział Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt.
Ze względu na fakt, iż EAAP zrzesza naukowców i praktyków, a także przedstawicieli administracji rządowych związanych z naukami zootechnicznymi z niemal wszystkich krajów Europy i świata, jego celem jest promowanie doskonalenia produkcji zwierzęcej poprzez wykorzystanie osiągnięć nauki. Obrady będą się odbywać w ramach sesji organizowanych przez 9 komisji problemowych oraz kilka grup roboczych. Częścią finalna Zjazdu będą wycieczki specjalistyczne promujące wiodące ośrodki hodowlane w Polsce w tym również gospodarstwa SGGW w Warszawie.
Doroczne zjazdy stanowią najważniejsze forum wymiany informacji i dyskusji na temat problemów produkcji zwierzęcej w Europie i jedno z najważniejszych na świecie – spodziewamy się obecności ok. 1100 uczestników z ponad 40 krajów. Tym samym Zjazd EAAP stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania osiągnięć naukowych i produkcyjnych europejskiej hodowli, a także myśli naukowo-technicznej. W związku z tym w trakcie Zjazdu po raz pierwszy w historii Europejskiej Federacji Zootechnicznej zorganizowane zostaną Dni Praktyki. W ich skład wchodzić będą sesje: „Międzynarodowe forum nauka-praktyce” (Industry Day), która odbędzie się w czwartek, 3 września, w trakcie głównej, międzynarodowej części Zjazdu, „Krajowe forum nauka-praktyce” (Local Industry Day), która odbędzie się w piątek, 4 września i będzie przeznaczona głównie dla polskiego środowiska zootechnicznego – jej obrady będą tłumaczone symultanicznie na język polski i angielski oraz wystawa, która odbywać się będzie 3 i 4 września, to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania osiągnięć naukowych i produkcyjnych polskiej hodowli oraz polskiej myśli naukowo-technicznej. Stworzy ona możliwość promowania polskich podmiotów: związków hodowców, stacji unasieniania, producentów pasz, żywności, sprzętu, oprogramowania itp.
W imieniu gospodarzy i organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Zjeździe. Od sierpnia 2014 r. więcej informacji na jego temat znaleźć będzie można na stronie www.eaap2015.org