VII OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ZWIERZĘTA W BADANIACH NAUKOWYCH

czwartek 2.06.2022

polLasa logo

W dniach 12-14 września 2022 r. odbędzie się w SGGW VII Ogólnopolska Konferencja „Zwierzęta w badaniach naukowych”, której organizatorem jest Polskie Towarzystwo Nauk o Zwierzętach Laboratoryjnych – PolLASA i nasz Instytut Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym, już tradycyjnym w murach naszej uczelni, spotkaniu. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są zwierzęce modele w naukach neurobiologicznych (w tym behawior), ale oczywiście tradycyjnie organizujemy sesję poświęconą dobrostanowi zwierząt i zasadzie 3R, otwartości w nauce oraz ciekawe warsztaty.

Termin: 12-14 września 2022 r.

• Miejsce: SGGW w Warszawie. W przypadku niesprzyjającej sytuacji epidemicznej zdalnie lub hybrydowo.

Temat główny: Neurobiologia, w tym doświadczenia na zwierzętach w obszarach: psychiatria i psychologia, behawior, modele uzależnienia, choroby neurodegeneracyjne itp.

Temat 2: Zwierzęta w dobie pandemii.

Temat 3: Otwartość w nauce. Komunikacja naukowców z opinią publiczną na temat doświadczeń na zwierzętach.

Warsztaty: 1. Monitoring zdrowia zwierząt laboratoryjnych  – najnowsze wytyczne, przygotowanie, konserwacja i wysyłka materiału do badań.

2. Stres i formy radzenia sobie ze stresem i rozwiązywaniem konfliktów.

3. Obowiązki zespołów ds. dobrostanu zwierząt w świetle nowelizacji ustawy.

Sesja plakatowa obejmująca tematy:

1. Badania na zwierzętach laboratoryjnych, gospodarskich i zwierzętach dziko żyjących.
  2. 3R w praktyce.
  3. Otwartość w nauce.

HARMONOGRAM:

ZGŁOSZENIA: od 20 kwietnia 2022r. przez formularz na stronie: www.pollasa.pl w zakładce KONFERENCJA 2022.

1 termin do 30 czerwca 2022 r.;

2 termin do 31 sierpnia 2022r.;

STRESZCZENIA (prosimy o przygotowanie streszczeń w języku polskim i angielskim): do 30 czerwca 2022 r.

WZÓR streszczenia:

Opłaty:

Zgłoszenie i opłata w 1 terminie: 450 zł (członkowie PolLASA z opłacona składką) i 500 zł (pozostali uczestnicy); doktoranci i studenci 300 zł.

Zgłoszenie i opłata w 2 terminie: 500 zł (członkowie PolLASA z opłacona składką) i 550 zł (pozostali uczestnicy), doktoranci i studenci: 350 zł.

Opłata zawiera udział w Konferencji, w tym w planowanych warsztatach, przerwy kawowe i obiady, pakiet materiałów.

Bankiet w drugim dniu konferencji – opłata dodatkowa 150 zł.

Informacje o noclegach i rezerwacje (DS LIMBA na terenie kampusu SGGW): knzdil@sggw.pl