Gość na Wydziale: firma bioArcus

niedziela 19.01.2020

logo_bioarcus_1_250pxW dniu 16.01.2020r. gościliśmy na Wydziale w ramach przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów drugiego stopnia kierunku zootechnika przedstawicieli firmy bioArcus: Panią Paulinę Drabik – młodszego specjalistę ds. produktu i Pana Tomasza Walczuka – głównego specjalistę ds. ochrony środowiska. Pan Tomasz Walczuk przedstawił program ODOR STOP, unikatową technologię likwidacji niepożądanych zapachów, odorów tj. barierę antyodorową (sucha, mokra, żelowa). Poprzez wykorzystanie specjalistycznych urządzeń, rozpraszających w powietrzu substancje dezodoryzujące w pobliżu źródeł odoru, realizowana jest efektywna neutralizacja przykrych zapachów. Preparaty antyodorowe oferowane przez firmę bioArcus to mieszanina olejków eterycznych pozyskanych z drzew iglastych. Rozwiązania proponowane przez firmę są bezpieczne dla ludzi i dla zwierząt. Szczególnie polecane są bariery antyodorowe dla obiektów generujących nieprzyjemne zapachy z dużych powierzchni takich jak: kompostownie, wysypiska śmieci, składowiska odpadów, oczyszczalnie ścieków, zakłady przemysłowe (papiernie, rafinerie, zakłady utylizacyjne), budynki inwentarskie. Bariery mogą być również instalowane bezpośrednio na emitorach kominowych wentylacji grawitacyjnej chlewni, kanałach wywiewnych w kurników lub przy utrzymaniu zwierząt na rusztach substancje antyodorowe mogą być stosowane do zbiorników pod rusztami. Zastosowanie proponowanych przez firmę bioArcus rozwiązań może zmniejszyć uciążliwość zapachową ferm kurzych i chlewni. Firma bioArcus otrzymała prestiżową nagrodę LUMINATUS 2015 za innowacyjność jako pionier na polskim rynku w dziedzinie technik i środków antyodorowych, usuwania przykrych zapachów na skale przemysłową.