Zmarła Pani Prof. dr hab. Barbara Reklewska

wtorek 10.12.2019

Prof. BRPani Prof. dr hab. Barbara Reklewska urodziła się w 1935r. w Ożarowie. Studia wyższe ukończyła na Wydziale Zootechnicznym SGGW w Warszawie. Po uzyskaniu stopnia doktora nauk rolniczych była adiunktem w Zakładzie Hodowli Owiec SGGW. W 1976r. otrzymała stopień doktora habilitowanego i rozpoczęła pracę w Zakładzie Hodowli Bydła SGGW. W 1978r. odbyła 5. miesięczny staż w Cambridge. Tytuł profesora uzyskała w 1989r. W tym samym roku prowadziła wykłady z biologii rozrodu zwierząt na Uniwersytecie w Mozambiku. W latach 1992-1999 była kierownikiem Zakładu Reprodukcji i Zdrowia Bydła. Przez dwie kadencje pełniła funkcję sekretarza Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego oraz prezydenta Komitetu Organizacyjnego 49. Kongresu EAAP. Przez całe dorosłe życie związana była z Wydziałem Zootechnicznym SGGW. Wykładała biologię rozrodu i biotechnologię rozrodu. Była autorem i współautorem 120 publikacji, 4 pozycji książkowych, promotorem 3 doktorantów, cenionym dydaktykiem i opiekunem wielu pokoleń studentów. Pani Prof. dr hab. Barbara Reklewska była osobą niezwykle wyciszoną i skromną, serdeczną i otwartą na problemy młodzieży.

Pani Prof. dr hab. Barbara Reklewska zmarła w dniu 8.12.2019r. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w dniu 12.12.2019r. o godz. 12,00 w Kościele w Nagorzycach.