ZAPROSZENIE na prelekcję: „Marsz pingwinów”- historia i współczesność gatunków z rzędu Sphenisciformes.

piątek 18.10.2019

PTGPrelekcję pt.: „Marsz pingwinów”- historia i współczesność gatunków z rzędu Sphenisciformes” wygłosi Pani Dr inż. Małgorzata Korczak-Abshire: Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, ul. Pawińskiego 5a, 02-106 Warszawa

Dr inż. Małgorzata Korczak-Abshire jest adiunktem w Zakładzie Biologii Antarktyki IBB PAN. Od 14 lat prowadzi badania fauny antarktycznej w kontekście zmian zachodzących w tamtejszych ekosystemach. Uczestniczyła w pięciu wyprawach Antarktycznych i zainicjowała program długoletnich obserwacji ekologicznych prowadzonych na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego. Do badań gatunków wskaźnikowych zależnych od kryla, w tym pingwinów i ssaków płetwonogich, wykorzystuje teledetekcję, telemetrię i bezzałogowe systemy latające. W latach 2013-2017 była przedstawicielem Polski w Komitecie Naukowym Komisji ds. Zachowania Żywych Zasobów Morskich Antarktyki (Scientific Committee of the Commission for the Conservation of Antarctic Marine Living Resources), gdzie przewodniczyła grupie roboczej ds. monitoringu ekosystemów i zarządzania.

prelekcja