Wystawa kur ozdobnych – zapraszamy do obejrzenia filmu z wystawy

poniedziałek 3.12.2018

GallusSzanowni Państwo, w celach popularyzatorskich raz w roku „Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce organizuje Wystawę Kur Ozdobnych. Chcemy w ten sposób podkreślić wkład kultury europejskiej w hodowli tego pięknego ptaka i położyć pomost przez stulecia od antyku po współczesne czasy w Polsce. Tegoroczna Wystawa Kur Ozdobnych odbyła się 8-9.12.2018r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w Obiektach Sportowych SGGW przy ul. Ciszewskiego 10. Na wystawie jak co roku zaprezentowano kury rodem z całego świata m.in. z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii, Indii i wielu jeszcze innych. Można było podziwiać najmniejsze kury świata jakimi są m.in. Seramy, Szabo oraz Sebritki – o niepowtarzalnym rysunku upierzenia czy kury Jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze upierzenia. Dla kontrastu niezwykle ciekawe największe kury świata – olbrzymy – do których należą Brahmy, Kochiny o masie ciała ok. 7 – 10kg. Poza wspomnianymi ptakami hodowcy przedstawili piękną kolekcję wyśmienicie umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu i „gołębim sercu” oraz śpiewające rarytasy wśród kur – ptaki charakteryzujące się niepowtarzalnym talentem: daj się zaskoczyć – jurorzy przemierzą wystawę wzdłuż i wszerz, aby wyłowić kolejnego wyjątkowo uzdolnionego koguta śpiewaka – może Ayam Ketawa, a może innego olbrzyma? Wystawa adresowana była zarówno do młodych jak i doświadczonych naukowców, hodowców oraz miłośników tych ptaków z Polski i zagranicy. W wystawie wzięli udział hodowcy tych zwierząt, naukowcy prowadzący badania na zwierzętach, studenci, a także przedstawiciele firm branżowych i innych instytucji. Zaprezetnowano ok. 800 szt. ozdobnych kur ocenianych przez sędziów z Niemiec, Belgii, Słowenii i Słowacji.

wystawa