Wizyta w Świetlicy Środowiskowo-Integracyjnej w Piastowie

wtorek 27.11.2018

W dniu 26 października 2018r. wraz z naszymi ptakami odwiedziliśmy Świetlicę Środowiskowo-Integracyjną w Piastowie. Licznie zgromadzeni podopieczni ośrodka mieli okazję posłuchać wykładu i ciekawostek na temat ptaków drapieżnych i sokolnictwa. Opowiadaliśmy o sposobach utrzymania tych zwierząt, codziennej pracy z nimi, karmieniu, treningu, fizjologii a także o tym czym jest sokolnictwo i skąd się wywodzi. Prezentowaliśmy również sposób działania telemetrii i szukaliśmy ukrytego wśród dzieci nadajnika; pokazywaliśmy z bliska wszystkie akcesoria sokolnicze i oczywiście lataliśmy z ptakami. Uczestnicy mogli obejrzeć z bliska raroga stepowego, myszołowca towarzyskiego, pustułkę i, choć nie jest ona ptakiem sokolniczym – sowę uszatkę. Każdy mógł zobaczyć szponiastych łowców w locie, przyjrzeć się ich budowie i piórom, poznać różnice między gatunkami a nawet potrzymać ptaka, spróbować przelotów z rękawicy na rękawicę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Uczestnicy wykazali się zaskakująco bogatą wiedzą na tematy przyrodnicze i zaangażowaniem. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie, wesołą atmosferę i ogromne zainteresowanie pokazem, to był wspaniały wieczór.

DSC_0299 DSC_0213
DSC_0343 DSC_0361