Goście na Wydziale: firma Rettenmaier JRS i Cobb Germany

wtorek 13.11.2018

5.11.2018W dniu 5 listopada 2018r. gościliśmy na Wydziale w ramach przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów II stopnia na kierunku Zootechnika przedstawicieli dwóch firm: Rettenmaier Polska Sp. z o.o. i Cobb Germany. Firma Rettenmaier JRS to światowy leader w produkcji włókna. Działa od 1877r. i obecnie posiada 33 zakłady produkcyjne specjalizujące się w produkcji włókna surowego. Włókno to jest stosowane w wielu dziedzinach życia m.in. w farmacji, kosmetyce, budowie dróg, w przemyśle spożywczym i w żywieniu zwierząt. Topowym produktem jest Arbocel, włókno, które w odróżnieniu od konwencjonalnych włókien takich jak otręby, śruta czy wysłodki buraczane nie posiada frakcji rozpuszczalnej, fermentującej. Zastosowanie Arbocelu w diecie różnych grup zwierząt przedstawili przedstawiciele firmy Pani Adriana Jaroszek i Pan Rafał Borkowski.

Firmę Cobb Germany reprezentowali Panowie: Ireneusz Rosada, Tomasz Targowski i Piotr Czaplicki. Pan Tomasz Targowski zapoznał słuchaczy z profilem firmy oraz przedstawił wykład poświęcony: „Możliwości wykorzystania potencjału genetycznego kurcząt Cobb w nowoczesnej produkcji brojlerów ze szczegółowym omówieniem pierwszych 7 dni życia kurcząt”. Następnie Pan Piotr Czaplicki omówił najważniejsze zasady prawidłowo działającej wentylacji w celu lepszego zrozumienia tematu posłużył się kartą pracy, którą wypełnił każdy z uczestników spotkania. Składamy serdeczne podziękowania Państwu za przedstawienie najważniejszych osiągnięć firmy i podzielenie się swoją praktyczną wiedzą z naszymi studentami.