IV Warsztaty Naukowe pt. „Modele zwierzęce w badaniach biomedycznych”

wtorek 29.05.2018

baner1Instytut Fizjologii i Żywienia Zwierząt im. Jana Kielanowskiego PAN w Jabłonnie zaprasza do udziału w IV Warsztatach Naukowych pt. “Modele zwierzęce w badaniach biomedycznych”.  Warsztaty odbędą się w 21 września 2018 roku w Jabłonnie.

Już po raz czwarty Warsztaty Naukowe w Jabłonnie są szansą dla młodych pracowników naukowych oraz doktorantów i studentów na kierunkach związanych z naukami o życiu, na uczestnictwo w naukowym forum dyskusyjnym oraz zapoznanie z najnowszymi osiągnięciami z zakresu planowania i prowadzenia badań z wykorzystaniem modeli zwierzęcych.

Planowanych jest 5 sesji naukowych o następujących tematach:

• Świnia jako zwierzę modelowe
  • Owca jako zwierzę modelowe
  • Szczur jako zwierzę modelowe
  • Inne modele zwierzęce (np. kura, krowa)
  • Mechanizmy zachowania zwierząt w badaniach biomedycznych

W programie przewidziane są wykłady plenarne wybitnych specjalistów oraz prezentacje ustne i plakatowe zgłoszonych uczestników.

Szczegółowe informacje oraz program sesji zostanie umieszczony wkrótce w komunikacie nr 2 oraz na stronie www.ifzz.pl

Kontakt z Komitetem Naukowo-Organizacyjnym:

dr Monika Słupecka-Ziemilska, Zakład Fizjologii Zwierząt

Instytut Fizjologii i Żywienia Zwierząt im. Jana Kielanowskiego PAN w Jabłonnie, tel. 22 765 33 61,

e-mail: m.slupecka@ifzz.pan.pl