Warszawskie Dni Akwarystyki 2018

niedziela 13.05.2018

wdaWarszawskie Dni Akwarystyki to największe wydarzenie akwarystyczne w Warszawie, które każdego roku odbywa się w trakcie Dni SGGW na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. W ramach nadchodzącej, piątej edycji Warszawskich Dni Akwarystyki (19-20 maja 2018r.) zaplanowano następujące atrakcje:

• V Warszawska Konferencja Akwarystyczna – międzynarodowa konferencja naukowa,
    w ramach której przewidziano wystąpienia polskich i zagranicznych naukowców
    i specjalistów z zakresu szeroko pojętej ichtiobiologii i akwarystyki! Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji konferencji będą: Qi Zhang (Chińska Republika Ludowa) – hodowca złotych rybek, Patrick Tawil (Francja) – specjalista z zakresu pielęgnic Wielkich Jezior Afrykańskich, Monika Poehler (Niemcy) – hodowca krewetek akwariowych. Swój udział potwierdzili również naukowcy z kilku polskich uczelni wyższych.

• Międzynarodowa Wystawa Akwariów – największa wystawa akwarystyczna w Warszawie, na której prezentowana jest przede wszystkim różnorodność podwodnego świata – zarówno ryb, skorupiaków i mięczaków, jak również zamieszkiwanych przez nie środowisk. Wystawa jest podzielona na sektory tematyczne. Można tu oglądać akwaria w stylu naturalnym, akwaria biotopowe, ozdobne, z krewetkami i rakami. Nie zabraknie również akwarystyki morskiej. Wszystkie zbiorniki biorą udział w konkursie na Akwarium Warszawskich Dni Akwarystyki 2018 (wyróżniamy po 3 najlepsze prace w każdej z 5 kategorii), natomiast ich mieszkańcy – w konkursie na najciekawsze stworzenie wystawy (wyróżniamy 3 zwierzęta)!

• Międzynarodowe Mistrzostwa Krewetek Ozdobnych, które oceniane będą przez jury
    w składzie: Rafał Maciaszek (Polska) – sędzia główny, Mura Kilic (Niemcy), Andrei Abroskin (Rosja), Yoann Petitjean (Francja), Mathias Jesenko (Austria), Alpay Terazi (Turcja), Michał Paczkowski (Polska). W konkursie zaplanowano 100 zbiorników. Wyróżniamy najciekawiej ubarwione krewetki o intensywnych barwach!

• Warsaw Aquascaping Contest – konkurs polegający na stworzeniu aranżacji w stylu naturalnym. Zaplanowano 20 zbiorników. Wyróżniamy 3 najlepsze prace!

• Konkurs Wiedzy Akwarystycznej – konkurs polegający na prawidłowym rozpoznaniu gatunku ryby, skorupiaka lub mięczaka poprzez podanie jego nazwy gatunkowej i zwyczajowej. Nagradzamy trzy osoby z największą liczbą zdobytych punktów!

• Akwarium dla Przedszkolaka – zakładamy akwaria z krewetkami w przedszkolach, które dostarczyły nam najciekawsze prace 3D przedstawiające wodne stworzenia! Corocznie jest to 5 zbiorników z pełnym wyposażeniem i wystrojem!

• Sesja Młodych Ichtiobiologów – nagradzamy 3 najlepsze prace badawcze młodych polskich naukowców. W tym roku SMI odbędzie się w ramach konferencji przyrodniczej Skumaj się z Naturą!, która realizowana będzie razem z Warszawskimi Dniami Akwarystyki 2018. Tematem konferencji będą zwierzęta dziko żyjące ze szczególnym uwzględnieniem gatunków chronionych i inwazyjnych w Polsce!

Ideą Warszawskich Dni Akwarystyki jest promocja akwarystyki i dobrej praktyki hodowlanej poprzez stworzenie platformy do współpracy wśród pasjonatów i miłośników akwarystyki, przedstawicieli świata nauki i rynku zoologicznego. Jest to często jedyna możliwość zobaczenia przepięknych stworzeń, jak również ich zrozumienia.

Zachęcamy do współpracy wszystkie zainteresowane firmy zoologiczne, instytucje naukowe i przyrodnicze oraz pasjonatów akwarystyki!

WARSZAWSKIE DNI AKWARYSTYKI W LICZBACH!

Warszawskie Dni Akwarystyki

Warszawskie Dni Akwarystyki