czwartek 10.05.2018

Bez tytułu

awolc Anna  Wolc

Dr hab. Anna Wolc jest adiunktem na Wydziale Nauk o Zwierzętach Iowa State University i genetykiem genomowym w firmie Hy-Line International. Dr Anna Wolc uzyskała magisterium i doktorat na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu pod kierunkiem prof. dr. hab. Tomasza Szwaczkowskiego na podstawie wyników modelowania nieśności kur oraz habilitację na podstawie prac dotyczących niejednorodności wariancji. Po uzyskaniu doktoratu dr Anna Wolc pracowała na stanowisku adiunkta w Katedrze Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W 2008r. dr Anna Wolc odbyła staż podoktorski na Uniwersytecie w Edynburgu pod kierunkiem prof. Williama Hilla. W 2010r. wyjechała na staż podoktorski do Iowa State University, gdzie podjęła pracę w grupie prof. Jacka Dekkersa nad projektem dotyczącym implementacji selekcji genomowej w programach hodowlanych kur nieśnych. W 2012r. firma Hy-Line International zatrudniła dr Annę Wolc do prowadzenia programu selekcji genomowej jednocześnie pozostawiając możliwość pracy akademickiej na stanowisku adiunkta.  Dr hab. Anna Wolc jest współautorem 84 oryginalnych prac twórczych cytowanych ponad 500 razy (według Web of Science), H=13. Wyniki badań dr hab. Anny Wolc zostały wdrożone w czołowych firmach hodowlanych na świecie.