Studentka „Bioinżynierii zwierząt” Pani Klaudia Strucińska dołącza do międzynarodowego zespołu badawczego

środa 4.04.2018

biolabKlaudia Strucińska studentka II stopnia kierunku „Bioinżynieria zwierząt” aplikowała o staż w Oklahoma Medical Research Foundation w ramach Programu BioLAB. Pani Klaudia w roku akademickim 2018/19 dołączy do zespołu badawczego Dr Yoon Wan Hee, który zajmuje się badaniami dotyczącymi wpływu dysfunkcji mitochondriów na  zmiany neurodegeneracyjne w muszce owocowej (Drosophila melanogaster) oraz identyfikacją nowych ludzkich chorób związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem mitochondriów (głównie mutacje wywołujące ich dysfunkcję). Badania prowadzone są na modelu Drosophila melanogaster oraz jej mutantach.

Pani Klaudii serdecznie gratulujemy!