Międzynarodowy Dzień Sokolnictwa

poniedziałek 27.11.2017

W tym roku, obchody Międzynarodowego Dnia Sokolnictwa były wyjątkowe! W dniu  16 listopada 2017r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Chwal ćwik! Żywa tradycja sokolnictwa” organizowanej przez Muzeum Jeździectwa i Łowiectwa w Łazienkach Królewskich.  Panoptikum to powstało w ramach współpracy z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, gdzie ekspozycja prezentowana była po raz pierwszy i obejmowało eksponaty przedstawiające ptaki łowcze, starodruki prawiące o sokolnictwie, dzieła sztuki z przekroju wielu epok prezentujące sceny polowań oraz akcesoria wykorzystywane onegdaj i współcześnie w sokolnictwie różnych obszarów świata. Nie mogło tam zabraknąć i nas, przedstawicieli KN AVES. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni liczbą przybyłych osób! Z ogromnym zainteresowaniem zapoznawaliśmy się z wystawionymi eksponatami i z przyjemnością obcowaliśmy z pięknymi przykładami sztuki. Cieszy nas duże zainteresowanie z jakim spotkała się ta wystawa i pragniemy ogromnie podziękować i pogratulować Polskiemu Klubowi Sokolników PZŁ „Gniazdo Sokolników” oraz pozostałym organizatorom wystawy, za krzewienie wiedzy z zakresu sokolnictwa wśród społeczeństwa, które zaowocowało tak piękną wystawą i trafia do tak dużej liczby odbiorców! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Muzeum Jeździectwa i Łowiectwa do kwietnia i polecamy obejrzeć to na własne oczy :)