V Konferencja „Zwierzęta w badaniach naukowych”

wtorek 13.06.2017

KONFERENCJA_POLLASA_2017 (1)Zapraszamy na organizowaną przez Polskie Towarzystwo Nauk o Zwierzętach Laboratoryjnych oraz Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie

V Krajową Konferencję „Zwierzęta w badaniach naukowych”.  Konferencja odbędzie się w SGGW w Warszawie, w dniach 11-13 września 2017

Planowane rozpoczęcie: 11.09.2017 o godzinie 11.00

Planowane zakończenie: 13.09.2017 ok. godziny 15.00

W programie Konferencji znajdą Państwo wykłady i warsztaty odnośnie 3 tematów wiodących :

1. Żywienie, mikrobiom, metabolizm (3 sesje)

2. Dobrostan zwierząt w hodowli i eksperymencie (2 sesje)

3. Ustawa w praktyce (1 sesja plus warsztaty)

Przewidziana jest również sesja plakatowa obejmująca badania prowadzone z wykorzystaniem:
a) zwierząt laboratoryjnych
b) zwierząt gospodarskich
c) zwierząt modelowych- modyfikowanych genetycznie
d) zwierząt dzikożyjących
e) alternatywnych metod badawczych

Tematy te przybliżą Państwu Wykładowcy z kraju, jak również zaproszeni zagraniczni Goście, m.in.:

(tematy robocze)

Joanna Gromadzka (SGGW) „Zwierzęta w badaniach żywieniowych człowieka”

Tomasz Niemiec (SGGW) „Różnice w metabolizmie zwierząt młodych i starzejących się”

Lidia Markiewicz (IRZ, PAN) „Rola metabolitów bakterii w utrzymaniu homeostazy mikrobiota-   organizm”

Marcin Taciak (IfiŻZ, PAN) „Wpływ interakcji pomiędzy białkiem a węglowodanami na aktywność flory bakteryjnej zasiedlającej przewód pokarmowy zwierząt monogastrycznych”

Beata Nalepa (UWM) „Wpływ różnych składników pokarmowych na mikrobiota układu pokarmowego”

Marcin Ufnal (WUM) „Drogi oddziaływania bakterii jelitowych na homeostazę układu krążenia”

Agata Kowalska (IRŚ) „Żywienie ryb doświadczalnych”

Maria Kulecka (COI) „Zastosowanie sekwencjonowania nowej generacji w badaniach mikrobiomu bakteryjnego gryzoni laboratoryjnych”

Natalia Dziekan (SGGW) „Nowości w metodach alternatywnych”

Anna Kosson (IMDiK, PAN) „3R w praktyce w hodowli”

Krzysztof Różycki (IMDiK, PAN) „Baza próbek biologicznych – bankiem próbek rozproszonych”

Kirk Lech (EARA) „Komunikacja ze społeczeństwem”

Daria Abramowicz (Park Psychologii) „Wypalenie zawodowe, wpływ na dobrostan zwierząt”

Elżbieta Kompanowska-Jezierska (IMDiK, PAN; KKE) „Ustawa w praktyce”

Piotr Sowiński (ESLAV)„Weterynaryjna ocena zwierzęcia przeznaczonego do ponownego wykorzystania w procedurach”

Warsztaty:

„Rola zespołów doradczych ds. dobrostanu zwierząt – teoria i praktyka” – prowadzący: przedstawiciele PolLASA i KKE

Anna Cabaj (IBD PAN, I LKE w Warszawie); Monika Mikulska (SGGW, PolLASA) „Wnioski o zgodę na przeprowadzenie doświadczenia składane do LKE (problematyczne punkty)”

Koszty uczestnictwa w Konferencji PolLASA 2017:

uczestnik – 400zł, uczestnik – członek PolLASA (z aktualnie opłacona składką)  350zł, student lub
doktorant – 250zł;
Opłata konferencyjna obejmuje: koszt materiałów, koszt udziału w warsztatach, koszty posiłków w trakcie konferencji (obiady w trakcie konferencji, uroczysta kolacja, przerwy kawowe)

Opłata konferencyjna nie zawiera kosztów zakwaterowania.

Proponowane miejsca noclegu:

Pokoje gościnne IKAR: http://ikar.sggw.pl/ – prośba o rezerwacje pokoi najpóźniej do 15 sierpnia 2017.
Hotel** Szkoleniowy Ursynów: www.hotelursynow.pl
Holtel*** Puławska Residence : www.pulawskaresidence.com.pl
Hotel *** Poleczki: www.hotelpoleczki.pl

Termin nadsyłania streszczeń: 31 maja 2017r.

Zalecenia dotyczące formatowania tekstu streszczenia.

Streszczenie (w języku polskim i angielskim) należy przesłać w formacie pliku .doc przygotowane wg podanego schematu:

Format pionowy A4, wszystkie marginesy 2,5 cm, odstęp miedzy wierszami 1,5·

Tytuł – pogrubiony, wyrównany do lewej, Times New Roman, 12 pkt·

Autorzy – wyrównany do lewej, Times New Roman, 12 pkt·

Afiliacja – wyrównany do lewej, Times New Roman, 10 pkt·

Tekst podstawowy – wyjustowany, Times New Roman, 12 pkt. Maksymalnie 250 słów·

Plakaty w języku angielskim.

Rozmiar plakatów: 60 cm (szer.) x 90 cm (wys.)

Wszelkie aktualne informacje oraz formularz zgłoszenia dostępne na stronie:

Komitet Naukowy i Organizacyjny