Uczniowie z Technikum TEB Edukacja z Gdyni gośćmy naszego Wydziału

środa 1.02.2017

teb-logoW dniach 27 i 28 stycznia gościliśmy na Wydziale grupę uczniów z Technikum TEB Edukacja z Gdyni razem z opiekunami. Jedna z nauczycielek – Pani Miranda Trowska, jest absolwentką naszego Wydziału. Pan dr Krzysztof Głowacz przedstawił historię Wydziału, zapoznał uczniów z kierunkami studiów oraz z możliwościami rozwijania zainteresowań jakie daje Wydział. Pani dr Danuta Dzierżanowska-Góryń opowiedziała uczniom o hodowli szynszyli, która prowadzona jest na naszym Wydziale. Następnie grupa uczestniczyła w pokazie sokolniczym, który zorganizowało Międzywydziałowe Koło Naukowe Aves. Dzięki uprzejmości Sekcji Zoologicznej uczniowie zobaczyli wiele gatunków zwierząt towarzyszących i dzikich utrzymywanych w Sekcji, dowiedzieli się o nich wielu ciekawych informacji. Drugiego dnia pobytu, Pan dr Marcin Gołębiewski przedstawił prezentację dotyczącą pokroju oraz użytkowości mlecznej i mięsnej bydła oraz oprowadził całą grupę po budynkach inwentarskich w RZD Wilanów Obory.

IMG_1981 IMG_2008
IMG_2009 IMG_2039