Odwołana Wystawa Kur Ozdobnych

środa 1.02.2017

15873545_731102523733172_2864824817582676513_nSzanowni Państwo!

W celach popularyzatorskich raz w roku „Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce organizuje Wystawę Kur Ozdobnych. W ten sposób staramy się podkreślić wkład kultury europejskiej w hodowli tego pięknego ptaka i położyć pomost przez stulecia od antyku po współczesne czasy w Polsce.

Tegoroczna Wystawa Kur Ozdobnych miała odbyć się 4-5.02.2016r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w Obiektach Sportowych SGGW przy ul. Ciszewskiego 10, z przykrością informujemy, że ze względu na Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Poz. 2091 z dnia 20 grudnia 2016r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków wywołanej wirusem grypy A podtypu H5 i H7, na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zostaliśmy zmuszeni odwołać planowaną wystawę.

Wychodząc naprzeciw WIRUSOWI postanowiliśmy zorganizować  w planowanym terminie wystawy KONFERENCJĘ/SZKOLENIE:Kura ozdobna kiedyś…. i dziś”

Konferencja/szkolenie adresowane są zarówno do młodych jak i doświadczonych naukowców, hodowców oraz miłośników tych ptaków z Polski i zagranicy.

SESJA PLENARNA

10.15 Ptasia grypa – zagrożenia dla hodowli amatorskiej

Prof. Dr hab. Piotr Szeleszczuk Katedra Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej

11.15 Choroby i profilaktyka szczepień u kur ozdobnych