Gość na wydziale: Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rodowodowych

wtorek 24.01.2017

szczuryW dniu 17 stycznia br. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu z przedmiotu ”Trendy w hodowli zwierząt” dla studentów stacjonarnych II° kierunku Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich, które poprowadziła  przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia Hodowców Szczurów Rodowodowych w Polsce–Pani Anika Bargiel-Madeja, lekarz weterynarii.  Studenci mogli dowiedzieć się o idei powstania SHSRP  w 2007 roku oraz o  zadaniach Stowarzyszenia, które jest jedyną organizacją w Polsce nastawioną na aktywną edukację w zakresie świadomej hodowli szczurów rodowodowych oraz samych szczurów jako zwierząt domowych, czym charakteryzują się hodowane w domach szczury oraz szczury rodowodowe. Pani Anika przedstawiła hodowle SHSRP oraz ich specjalizacje, a także najważniejsze szczurze potrzeby i ich najczęstsze problemy zdrowotne. Ponieważ zajęcia dotyczyły hodowli, nie zabrakło i tego tematu od strony praktycznej. Pokazany i omówiony został przykładowy rodowód, a także opieka nad samiczką w ciąży i podczas karmienia młodych. Na koniec studenci zapoznali się z ideą wystaw i pokazów szczurów rodowodowych oraz nowymi, ciekawymi odmianami.

Szcury rodowodowe