Gość na Wydziale: lek.wet. mgr inż. Karolina Warchulska

wtorek 24.01.2017

lek-wet-karolina-warchulska-1W dniu 11 stycznia br. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu z przedmiotu ”Trendy w hodowli zwierząt” dla studentów stacjonarnych II° kierunku Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich, które poprowadziła Pani  Karolina Warchulska, absolwentka dwóch warszawskich wydziałów na SGGW: studiów magisterskich na kierunku zootechnika, ze specjalnością hodowla koni (2008) i Medycyny Weterynaryjnej (2014). Pani Karolina Warchulska jest prawdziwym tytanem pracy: jest jedną z niewielu osób posiadających specjalizację w dziedzinie chorób zwierząt nieudomowionych, a także pierwszym w Warszawie certyfikowanym lekarzem weterynarii, zajmującym się tematyką chorób zwierząt egzotycznych i dzikich. Ukończyła także elitarny kurs cytologiczny u samego dr Francesco Carraniego. „Medycyna weterynaryjna to nie tylko mój zawód, ale i ogromna pasja”. Tak mówi o sobie i tą pasją chciał się nasz gość podzielić ze studentami. Pani Karolina Warchulska opowiedziała studentom o problemach zdrowotnych popularnych gryzoni utrzymywanych w domach. Poruszyła także problematykę gatunków inwazyjnych w Polsce, z uwzględnieniem najnowszych zmian prawnych. Ostrzegała przed zakupem rzadkich i bardzo egzotycznych zwierząt, które mogą stanowić problem dla opiekunów i lekarzy, nie tylko w opiece i profilaktyce weterynaryjnej.