Gość na Wydziale z Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN

piątek 13.01.2017

logo-3kopiaW dniu 12 stycznia br. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Intensywne systemy produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów stacjonarnych II° kierunku Zootechnika, które poprowadziła Pani dr Joanna Marchewka, kierownik Zakładu Zachowania się Zwierząt w Instytucie Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu. Pani dr Joanna Marchewka na wstępie omówiła problemy związane z dobrostanem ptaków oraz przedstawiła zasady działania międzynarodowego projektu AWIN (Animal Welfare Indicators), którego głównym celem jest upowszechnienie wskaźników oceny dobrostanu drobiu mięsnego w warunkach fermowych. W dalszej części zajęć przedstawiła założenia aplikacji i-Watch Turkey ułatwiającej codzienny monitoring stada oraz zwróciła szczególną uwagę na potrzebę zarządzania gospodarstwem w myśl założeń systemu PLF-Precision Livestock Farming. Składamy serdeczne podziękowania Pani dr Joannie Marchewce za chęć spotkania się ze studentami WNZ SGGW w Warszawie i podzielenie się najnowszymi wiadomościami z zakresu oceny dobrostanu kurcząt i indyków rzeźnych.

1rd2x3ufspk4h
1rd2x3ufspk4h1