Goście na Wydziale: radca prawny z kancelarii PROKURENT i firma RolnikOn

wtorek 29.11.2016

Intensywne28.11.W dniu 28.11.2016r. gościliśmy na Wydziale w ramach przedmiotu „Intensywne systemy produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów stacjonarnych IIo na kierunku Zootechnika przedstawicieli dwóch różnych podmiotów: Pana radcę prawnego Piotra Włodawca z Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów PROKURENT i współtwórcę portalu agri-food.pl oraz Panią mgr Agnieszkę Szumańską i Pana mgr Dariusza Szydełko z firmy RolnikON. Pan Piotr Włodawiec omówił skomplikowane aspekty prawne procesu budowy budynków inwentarskich, ze szczególnym uwzględnieniem uzyskania decyzji środowiskowej oraz pozwoleń na budowę. Pani Agnieszka Szumańska, absolwentka naszego Wydziału i Pan Dariusz Szydełko przedstawili zalety nowoczesnego, internetowego programu wspierającego producentów w zarządzaniu produkcja rośliną i zwierzęcą we własnym gospodarstwie. Zwrócono szczególną uwagę na ułatwienia w prowadzeniu dokumentów i rejestrów, ksiąg przychodów i rozchodów, a także na ogromną pomoc w zarządzaniu stadem bydła mlecznego i mięsnego, stadem trzody chlewnej, kóz lub owiec. Podjęte na zajęciach zagadnienia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów.