Goście na Wydziale – przedstawiciele firm: Trouw Nutrition i Pellon

sobota 26.11.2016

pellW dniu 21.11.2016r. gościliśmy na zajęciach z przedmiotu „Intensywne systemy produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów IIo na kierunku zootechnika przedstawicieli dwóch firm: Trouw Nutrition i Pellon. Pan Wojciech Dzienisiewicz, konsultant ds. technicznych Trouw Nutrition opowiedział o historii i aktualnej działalności Trowu Nutrition oraz przedstawił bardzo ciekawy projekt LIFE START, ponieważ pierwsze sześć tygodni życia prosiąt decyduje o opłacalności produkcji. Dlatego LIFE START jest przeznaczony dla producentów trzody chlewnej, którzy poprzez właściwie dobrane żywienie, zarządzanie miotem mogą zniwelować różnice w masie ciała prosiąt przy porodzie, a wspierając słabsze prosięta wyrównają skutki nierównej konkurencji w miocie. Stosując LIFE START uzyskuje się w końcowym efekcie o 2-3kg masy ubojowej więcej i skrócenie okresu tuczu o 3-4 dni.

W drugiej części zajęć Panowie Grzegorz Kędzierski i Józef Humanowski z firmy Pellon omówili zasady żywienia płynnego świń, z wykorzystaniem szerokiego asortymentu produktów ubocznych przemysłu rolno-spożywczego. Zajęcia zakończyła ożywiona dyskusja dotycząca zalet żywienia płynnego,  efektów ekonomicznych takiego żywienia w porównaniu z żywieniem na sucho, poruszono także aspekt zdrowotności świń.