Gość na Wydziale: Pan Wojciech Misiukiewicz z Wigierskiego Parku Narodowego

piątek 25.11.2016

200px-LOGO_WIGIERSKIEGO_PARKU_NARODOWEGO_svgW dniu 22 listopada 2016 roku. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Bazy danych w hodowli zwierząt” dla studentów studiów stacjonarnych III roku, na kierunku Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich, które poprowadził Pan Wojciech Misiukiewicz, pracownik Wigierskiego Parku Narodowego. W czasie bogato ilustrowanego wykładu, studenci poznali zasady funkcjonowania obszarów chronionych, sposoby pozyskiwania, gromadzenia i archiwizacji danych o różnych gatunkach zwierząt, a także zasady wykorzystania tych danych w bieżącej działalności Wigierskiego Parku Narodowego. Pan Wojciech Misiukiewicz wziął również udział w seminarium naukowym Koła Naukowego Zwierząt Doświadczalnych i Laboratoryjnych, podczas którego opowiedział o biologii i ekologii bobra europejskiego oraz sukcesie odbudowy jego populacji w Polsce. Składamy serdeczne podziękowania Panu Wojciechowi Misiukiewiczowi za zapoznanie studentów z praktycznymi aspektami ochrony przyrody w parkach narodowych a także wyrażamy nadzieję, że to spotkanie pozwoli na nawiązanie szerszej współpracy pomiędzy Wigierskim Parkiem Narodowym a naszym Wydziałem w zakresie wspólnych projektów badawczych i edukacyjnych.