Seminarium z Dr Robertem Falconerem-Taylorem

piątek 18.11.2016

Photo_RFT_2016W dniu 12 listopada 2016r. odbyło się Seminarium „Emocjonalność psów i kotów, problemy behawioralne i terapia – aspekty praktyczne w praktyce weterynaryjnej i pracy behawiorysty zwierząt”, które poprowadził Pan Dr Robert Falconer-Taylor. Dr R. Falconer-Taylor jest wykładowcą COAPE oraz dyrektorem COAPE Polska do spraw weterynaryjnych. COAPE (Centre of Applied Pet Ethology) jest pierwszą i największą instytucją szkoleniową w Wielkiej Brytanii, która kształci behawiorystów i trenerów zwierząt towarzyszących. W pierwszej części Seminarium Dr Robert Falconer-Taylor przekazał słuchaczom wiedzę z zakresu badań nad emocjonalnością u psów i kotów, a także omówił zaburzenia zachowań u psów i metody ich oceny. Druga część Seminarium obejmowała warsztaty z farmakoterapii behawioralnej. Podjęta problematyka Seminarium wskazywała na odpowiednie działania terapeutyczne w obliczu trudnych do zdiagnozowania problemów behawiorystycznych psów w codziennej praktyce weterynaryjnej.