SEMINARIUM “European Agriculture – livestock production in France and Poland”.

środa 19.10.2016

fr W dniu 17.10.2016r. gościliśmy na Wydziale delegację z Wyższej Szkoły Rolniczej w Angres Loire Francja. Delegacja liczyła 59 osób, w tym 53 studentów i 6 nauczycieli. Spotkanie miało formę seminarium, przedstawiono prezentacje dotyczące sytuacji w chowie i hodowli poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich we Francji i w Polsce. Ze strony francuskiej wystąpiło 6 prelegentów: FAUCHEUX Floriane, FLECHER Thomas, GAUTIER Camille, LANNUZEL Corentin, LEMAITRE Yves-Marie, MASSIQUET Quentin. O sytuacji rolnictwa w Polsce mówił dr inż. Krzysztof Głowacz, natomiast stan hodowli poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich przedstawili: Prof. dr hab. Marian Brzozowski (zwierzęta futerkowe), mgr inż. Maciej Janus (trzoda chlewna), dr inż. Marcin Gołębiewski (bydło), dr inż. Krzysztof Damaziak (drób), dr inż. Jacek Łojek (konie) oraz mgr inż. Marcin Świątek (owce i kozy). Po seminarium goście zwiedzali Rolniczy Zakład Doświadczalny Wilanów-Obory.