photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


Goście na Wydziale: firma Rettenmaier JRS i Bellako Sp. z o.o.

piątek 14.10.2016

2016W dniu 10.10.2016r. w ramach przedmiotu „Intensywne systemy produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów IIo na kierunku zootechnika gościliśmy na Wydziale dwie firmy: Rettenmaier JRS i Bellako Sp. z o.o. Firma Rettenmaier JRS to światowy leader w produkcji włókna. Działa od 1877r. i obecnie posiada 33 zakłady produkcyjne specjalizujące się w produkcji włókna surowego. Włókno to jest stosowane w wielu dziedzinach życia m.in. w farmacji, kosmetyce, budowie dróg, w przemyśle spożywczym i w żywieniu zwierząt. Topowym produktem jest Arbocel. Jest to włókno, w odróżnieniu od konwencjonalnych włókien takich jak otręby, śruta czy wysłodki buraczane, które nie posiada frakcji rozpuszczalnej, fermentującej. Arbocel znalazł zastosowanie w żywieniu drobiu, loch, prosiąt, cieląt, zwierząt futerkowych, ryb, królików, psów i kotów . Wyniki wielu badań potwierdzają, że dzięki zastosowaniu Arbocelu w diecie zwierząt strawność białka i tłuszczu poprawiła się o 3-5%, zmniejszyła się liczba biegunek i zaparć. Nastąpiła także poprawa wyników produkcyjnych. Na fermach drobiu, przy zastosowaniu Arbocelu w ściółce, obserwowany jest wyższy dobrostan, bardziej suche podłoże i ograniczenie występowania zapalenia skóry stóp u drobiu.
Firmę Bellako Sp. z o.o. produkującą naturalne preparaty roślinne dla zwierząt reprezentowali dyrektor Daniel Róg i zootechnik Marta Wilczak. Goście przedstawili możliwości zastosowania w produkcji zwierząt naturalnych wyciągów roślinnych takich jak wyciąg z czosnku, oregano, imbiru i wyciąg z mięty, który jest nowością na polskim rynku.
Dotychczasowa współpraca firmy Bellako z Zakładem Hodowli Drobiu WNZ zaowocowała wprowadzeniem na rynek trzech nowych preparatów, poprawiających zdrowotność i obniżających koszty produkcji: IRC Complex i Nioska CTM (2015r.) oraz Brojler CTM (2016r.) Firma Bellako Sp. z o.o. we wrześniu pozytywnie przeszła audyt systemu GMP plus i lada dzień otrzyma certyfikat, potwierdzający bezpieczeństwo produkowanych w firmie dodatków ziołowych do pasz dla zwierząt gospodarskich.


Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie