Gastroenterologia i dietetyka psów i kotów

środa 21.09.2016

1234W dniach 24-25 września 2016r. w budynku Wydziału Nauk o Zwierzętach odbędzie się konferencja pt. „Gastroenterologia i dietetyka psów i kotów„. Organizatorem konferencji jest Katedra Żywienia i Biotechnologii Zwierząt Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW, sponsorem jest firma Royal Canin.

Choroby przewodu pokarmowego u psów i kotów są poważnym wyzwaniem w praktyce weterynaryjnej. Ich diagnostyka i leczenie wymagają stosowania bardzo wielu technik i narzędzi, a także właściwie dobranych diet. Odpowiednie postępowanie z pacjentem, prawidłowa interpretacja wyników przeprowadzonych badań wymagają wiedzy i doświadczenia, które składają się na sukces terapeutyczny. Na konferencję zaproszono wybitnych europejskich specjalistów z zakresu chorób wewnętrznych i żywienia psów i kotów, którzy podzielą się swoją wiedzą na tematy dotyczące gastroenterologii i dietetyki obu gatunków zwierząt towarzyszących:

Dr Alex German BVScPhD CertSAM DipECVIM-CA MRCVS – University of Liverpool

Dr Christiana Stengel DipECVIM – Tierklinik Hofheim

Prof. Jurgen Zentek – Freie Universitat Berlin, Department of Veterinary Medicine, Institute of Animal Nutrition

Dr Nadine Passlack – Freie Universitat Berlin, Department of Veterinary Medicine, Institute of Animal Nutrition

Dr n. med. Magdalena Kalwas-Śliwińska – Katedra Chorób Małych Zwierząt z Kliniką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW

Plan Konferencji Gastroeneteologicznej 2016_2

ZAPROSZENIE_Konferencja SGGW