Wielki Finał programu „Ożywić pola”

środa 29.06.2016

glowka_bazantW dniu 21 czerwca 2016r. w połączonych aulach Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW odbyła się uroczystość podsumowania programu aktywnej edukacji ekologicznej „Ożywić pola 2015/2016. Rok bażanta”. Była to już dziewiąta edycja tego programu, organizowanego od 2005r. przez redakcję miesięcznika „Łowiec Polski” i Polski Związek Łowiecki. Wśród gości Wielkiego Finału „Roku bażanta” znaleźli się m.in. poseł na Sejm Urszula Pasławska, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Paweł Sałek, byli posłowie Marek Gos i Stanisław Wziątek, prezes Naczelnej Rady Łowieckiej Andrzej Gdula oraz wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego prof. Zygmunt Jasiński. W Finale dziewiątej edycji akcji „Ożywić pola” wzięły udział reprezentacje 35 najlepszych szkół spośród uczestniczących w tym programie. Łącznie do Warszawy na tę uroczystość przyjechało blisko 460 uczniów, nauczycieli i myśliwych z kół łowieckich opiekujących się poszczególnymi szkołami z terenu całej Polski.

final1