31.01.2016 Wykłady w ramach Ptasiej Akademii

wtorek 9.02.2016

Dnia 31 stycznia br. nasze koleżanki z Koła w towarzystwie swoich ptasich podopiecznych – Gabrysia z jastrzębiem i Marlena z rarogiem – wspierały doświadczonych kolegów sokolników podczas wykładów, które poprowadzili oni w ramach Ptasiej Akademii. Pan Janusz Sielicki opowiedział słuchaczom o sokolnictwie i jego historii oraz o organizacjach zrzeszających sokolników i chroniących ptaki drapieżne. Pan Janusz jest wiceprezydentem organizacji IAF (International Association for Falconry and Conservation of Birds of Prey), dzięki czemu dokładnie zobrazował wszystkim działalność stowarzyszenia. Pan Łukasz Nowosad opowiedział natomiast o biologii ptaków drapieżnych, pracy sokolników na lotnisku Chopina w Warszawie oraz o znaczeniu ptaków sokolniczych w biologicznej ochronie obiektów. Publiczność była podekscytowana i ucieszona z możliwości bliskiego spotkaniem z tymi pięknymi ptakami. Nie zabrakło licznych pytań ze strony słuchaczy. Na końcu przeprowadziliśmy quiz dotyczący przekazanej wcześniej wiedzy, w którym nagrodami były sadzonki drzew.

1
2