16.11.2015 Reaktywacja oraz spotkanie „Wieczór z sokolnikiem”

wtorek 24.11.2015

16 listopada był dniem bardzo intensywnym. Rano odbyła się Reaktywacja, czyli wydarzenie organizowane dla nowoprzyjętych studentów SGGW, mające na celu zapoznanie pierwszorocznych z organizacjami działającymi na uczelni. Koło Naukowe Aves jak co roku miało tam swoje stoisko, na którym zachęcaliśmy przybyłych do wstąpienia w nasze szeregi. Jednak dopiero późnym popołudniem nadeszła długo wyczekiwana przez wszystkich chwila. 16 listopada ustanowiony jest bowiem Światowy Dzień Sokolnictwa i z tej okazji Koło Naukowe Aves zorganizowało „Wieczór z sokolnikiem”, na który zaprosiliśmy sokolników i pasjonatów na co dzień pracujących z ptakami drapieżnymi. Swoją obecnością zaszczycił nas gość specjalny – wieloletni sokolnik i szkoleniowiec psów pan Jacek Smoczyński. Zaproszenie przyjął również Grzegorz Paluchowski, były prezes Sekcji Sokolniczej, który pracował jako sokolnik na lotnisku w Modlinie. Dzięki tym wspaniałym gościom mieliśmy okazję posłuchać dwóch ciekawych wykładów dotyczących różnych aspektów sokolnictwa. Najpierw pan Jacek Smoczyński przybliżył nam tematykę psów podsokolich. Z olbrzymią pasją i energią przedstawił rasy psów myśliwskich, sposoby układania ich do polowań oraz wytłumaczył na czym polega współpraca psa i sokolnika z ptakiem drapieżnym. Następnie Grzegorz Paluchowski opowiedział o pracy z ptakami na lotniskach, metodach płoszenia oraz o gatunkach ptaków, które najlepiej radzą sobie w podobnych miejscach. Swoją osobą Grzesiek udowodnił słuchaczom, że nawet zwykły student, początkowo nieposiadający wiedzy na temat ptaków drapieżnych może z czasem stać się sokolnikiem. Oba wykłady były bardzo ciekawe i pouczające. Ponadto wszyscy obecni tradycyjnie mieli okazję podziwiania na własne oczy naszych pierzastych podopiecznych. Na spotkanie przybyło dużo studentów, ale też pasjonatów ptaków drapieżnych spoza uczelni. Dziękujemy naszym drogim prelegentom za przekazaną wiedzę i możliwość wspólnego świętowania Światowego Dnia Sokolnictwa 2015! A kto nie był, niech żałuje ;)

Zdjęcia wykonał pan Marek Długosiewicz.

1 2
3 4