piątek 20.11.2015

RafałSerdecznie zapraszamy na wykład Rafała Maciaszka, studenta Wydziału Nauk o Zwierzętach, o zakończonej wyprawie rowerowej po Europie pod nazwą „Tour de Shrimp 2015”. W czasie niecałych 3 miesięcy 22-letni student pokonał łącznie 12 125km odwiedzając przy tym 21 państw. Na trasie wakacyjnego przejazdu pojawiły się m.in. Alpy, Pireneje, jak również pustynne obszary Półwyspu Iberyjskiego. Podczas wykładu przedstawione zostaną jedynie najlepsze i najtrudniejsze momenty wyprawy, wśród których nie zabraknie przygód, walki o życie i … spokojny sen. Wyprawa miała także cel naukowy. Zadanie polegało na odnalezieniu stanowisk dwóch rzadkich gatunków krewetek słodkowodnych występujących w Europie oraz przeprowadzeniu wstępnej inwentaryzacji zbiorników wodnych zajętych przez wybrane gatunki inwazyjne ryb.
Wykład odbędzie się w środę 25 listopada 2015 w Sali 1069 Budynku 23 Wydziału Nauk o Zwierzętach w SGGW w Warszawie. Wstęp wolny. „Tour de Shrimp 2015” został objęty patronatem naukowym Pracowni Ichtiobiologii i Rybactwa SGGW w Warszawie oraz patronatem honorowym Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna.