photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


23. 01. 2014r. Spotkanie Koła Naukowego Aves

środa 29.01.2014

Dnia 23 stycznia odbyło się pierwsze w roku 2014 spotkanie Koła Naukowego Aves. Celem spotkania było omówienie aktualnych spraw z życia koła, a także poszerzanie wiedzy z zakresu sokolnictwa dzięki wykładowi Piotra Wietrowa (członka koła) o jastrzębiu gołębiarzu (Accipiter gentilis).

Spotkanie rozpoczęła aktualna prezes koła Renáta Tobolová krótkim „testem” z systematyki, historii oraz współczesnego sokolnictwa ogólnie. Ostatnie pytanie było najważniejsze: „ Który ptak drapieżny jest twoim ulubionym, krótko go scharakteryzuj”. Ów „test” miał na celu uzyskanie odpowiedzi na pytanie, którym dziedzinom sokolnictwa powinniśmy lepiej się przyjrzeć. W końcu wszyscy robimy to z pasji.

Piotr w trakcie swojego wykładu przedstawił zgromadzonym wiele informacji o jastrzębiach. Za przykład podczas omawiania ubarwienia służył Ulmus, młody jastrząb Piotrka. Można było dowiedzieć się o różnicach w metodach polowania ptaków szponiastych oraz sokołowych oraz o metodach ich układania.  Wykład ubarwiły ciekawe historie z życia Ulmusa.

Wykład przeciągnął się godzinę ponad planowany czas ( Piotr mógłby opowiadać o swojej pasji godzinami), więc nie udało się omówić bieżących spraw koła. Na pewno nadrobimy to na walnym zebraniu KN Aves już 27 stycznia!

z_12


Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie