photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


8.-9. 11. 2013r. 40-te Jubileuszowe Łowy z Sokołami Busko Zdrój

poniedziałek 18.11.2013

W dniach 8-9 listopada br. 12 członków Koła Naukowego Aves wzięło udział w 40-tych Jubileuszowych Łowach z Sokołami. Pierwszego dnia reprezentanci SGGW jako obserwatorzy wybrali się w teren z grupą sokołów, która liczyła 8  sokołów wędrownych, 1 sokoła raroga stepowego i 1 jastrzębia gołębiarza. Był to dzień pełen przeżyć i niespodziewanych sytuacji. Tuż po rozpoczęciu polowania para dzikich bielików zaatakowała latającego sokoła. Ten uciekając przed nieprzyjacielami odleciał kilkanaście kilometrów, jednakże dzięki nowoczesnej telemetrii został szczęśliwie odnaleziony. Wszystko dobrze się skończyło, tego dnia udało się grupie sokołów upolować 6 bażantów. 

Po tak owocnym dniu wieczorem odbyła się zasłużona biesiada, gdzie można było spróbować prawdziwej dziczyzny, a co najważniejsze, dowiedzieć się wielu ciekawych i istotnych informacji od doświadczonych sokolników.

Następnego dnia studenci wybrali się na polowanie z grupą 5 orłów przednich i 3 jastrzębi gołębiarzy. Tym razem nie jako obserwatorzy, a jako część nagonki. Idąc w prostej linii, w regularnych odstępach od siebie, wypłaszali dzikie zające na polu. Ten dzień był mniej owocny, upolowano tylko jednego zająca, ale i tak nie brakowało wrażeń. Sam widok przelatującego nad głowami ogromnego orła podnosił poziom adrenaliny we krwi. Utrzymanie na ręku 4,5 kg orła było dla studentów ogromnym wyzwaniem!

123 234 busko

Studenci byli z wyjazdu bardzo zadowoleni, przecież nie ma lepszego sposobu nauczenia się sokolnictwa, jak zobaczyć łowy na własne oczy!

56 345

 

 

 


Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie