5. 10. 2013r. Warsztaty z Regimentem Piechoty Zaciężnej z Malborka

poniedziałek 18.11.2013

5 października 2013 roku członkowie sekcji sokolniczej Koła Naukowego Aves wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Regiment Piechoty Zaciężnej z Malborka, która jest grupą odtwórstwa historycznego okresu około grunwaldzkiego (1380-1420).

Tematyką spotkania było zapoznanie się z wyglądem późno średniowiecznego stroju sokolniczego. Każdy kto brał udział w spotkaniu, miał okazję również nauczyć się posługiwać igłą i nicią, a także dowiedzieć się jak wyglądał ubiór średniowiecznego społeczeństwa z uwzględnieniem wszystkich klas społecznych.

Każdy miał również okazję przymierzyć gotowy strój i na chwilę cofnąć się w czasie. Dzięki uprzejmości Regimentu oraz współpracy w ramach programu „Młodzież w działaniu” otrzymaliśmy materiał na bieliznę, skóry do szycia toreb i butów oraz łuk i strzały.

malbork_1 malbork_2