18 – 21. 07. 2013r. Udział w uroczystościach historycznych – Oblężenie Malborka

poniedziałek 18.11.2013

W dniach 18 – 21 lipca br. wzięliśmy udział w jednej z największych imprez historycznych w Polsce. Corocznie Oblężenie Malborka gromadzi dziesiątki tysięcy turystów, chcących zobaczyć inscenizacje walk kawalerii i piechoty oraz poznać tajniki życia rycerskiego i obozowego.

Członkowie Koła Naukowego Aves: Karolina Boruc oraz myszołów zwyczajny Methys we współpracy z zaprzyjaźnionym sokolnikiem Grzegorzem Paluchowskim oraz z Regimentem Piechoty Zaciężnej z Malborka wzbogacali największą na świecie Wystawę Maszyn Oblężniczych.

Mieliśmy tam okazję edukować turystów na temat ptaków drapieżnych, kultury sokolnictwa oraz tradycji polowań z ptakami. Dodatkowo braliśmy udział w procesie uwabienia i treningach młodego samca jastrzębia.

Byliśmy jedyną grupą sokolniczą na tej wielkiej imprezie. Wystawę odwiedziło około 6 tysięcy turystów w tym wielu odtwórców oraz gości zagranicznych.

z-1 z-2 z-3