10. 10. 2013r. Spotkanie Koła Naukowego Aves

poniedziałek 18.11.2013

10.1010 października 2013 roku odbyło się pierwsze w nowym roku akademickim spotkanie Koła Naukowego Aves. Przeprowadzona została rekrutacja osób zainteresowanych pracą w Kole, w wyniku czego aktualna liczba członków wyniosła 33 osoby. Ustalono również plan działalności Koła Naukowego na rok akademicki 2013/2014 – zaplanowano m.in. termin regularnych spotkań (czwartek, godzina 1800), tematy przeprowadzanych badań naukowych, współpracę z innymi Kołami Naukowym, organizację Konferencji o Ptakach Szponiastych.

W drugiej połowie spotkania studentka Renata Tobolova zaprezentowała fotorelację dotyczącą pracy w szwajcarskim ośrodku zajmującym się pokazami sokolniczymi. Studenci mogli dzięki licznym zdjęciom zobaczyć, jak wygląda profesjonalna sokolarnia oraz dzięki opowieściom zrozumieć, na czym polega współpraca między człowiekiem, a ptakiem szponiastym.