wtorek 5.11.2013

Bee-apisSekcja Pszczelarska skupia miłośników pszczół, pszczelarstwa, poczucia humoru i radości życia. Spotykamy się w pasiece przy Pracowni Pszczelnictwa. Położenie pasieki (Stary Kampus), obcowanie z pszczołami i weseli ludzie tworzą specyficzny klimat, dzięki czemu wiele osób „zaraża się” pszczelarstwem, co w wiekszości przypadków jest nieuleczalne.

Studenci należący do Sekcji Pszczelarskiej pomagają w pracach pasiecznych i prowadzeniu badań z zakresu biologii pszczół, wychowu i sztucznego unasieniania matek pszczelich oraz gospodarki pasiecznej. Przeprowadzają oni również własne doświadczenia, które prezentują w Przeglądzie Dorobku Kół Naukowych.

Kontakt: jakub_gabka@sggw.pl