Jubileusz 10-lecia Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty

środa 11.09.2013

76562_169002216455450_4906473_nW dniach 6 – 8 września 2013 r. odbyły się Warsztaty Ratownictwa Specjalistycznego WRS Kozubnik, organizowane przez GRP OSP Kęty, która w maju gościła na Dniach SGGW i współpracuje z naszym Wydziałem. W piątek tematem roboczego spotkania był „Projekt ISRID – gramy do jednej bramki”. Sobota rozpoczęła się od odprawy wszystkich grup na Rynku w Kętach, a następnie w Domu Kultury wygłoszono wykłady:

1. Andrzej Górowski – ratownik GOPR Podhale z 30-letnim doświadczeniem – „Współpraca na linii przewodnik – pies podczas działań ratowniczych”;

2. Sylwia Kaczan z Fundacji Itaka – „Współpraca na linii ratownik – osoba poszkodowana (poszukiwany, rodzina poszukiwanego)”;

3. Prof. dr hab. Tadeusz Jezierski z Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu – „Praca węchowa psa ratowniczego”;

4. St. aspirant Marcin Janowski z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Głównej Policji – „Współpraca międzyresortowa”.

W części oficjalnej obchodów 10-lecia GPR OSP Kęty Dowódca Jan Wołoszyn zaprezentował Grupę i jej historię, przemawiali zaproszeni goście m.in.: Starosta oświęcimski, Burmistrz Kęt, Komendant Straży Pożarnej, Komendant grupy strażaków ze Słowacji, przedstawiciel SGGW. Oficjalną część obchodów zakończył poczęstunek: tort urodzinowy i kawa oraz koncert zespołu Wielebny Blues Band.

W niedzielę, na stadionie rozgrywano zawody –  sztafetę 2-osobowych zespołów ratowniczych z psami i zaprezentowano robocopter zbudowany przez studentów z Koła Naukowego Wydziału Zastosowań Informatycznych i Matematycznych SGGW.

Zapraszamy na film:

jubileusz_GPR_OSP_Kęty

Osoby zainteresowane informacjami o działalności GRP OSP Kęty zapraszamy na stronę: www.gpr.ospkety.pl