Opis Sekcji

wtorek 13.08.2013

OPIS SEKCJI HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ

Sekcja Hodowców Trzody Chlewnej powstała jesienią 2012 roku zrzesza w swoich szeregach osoby – studentów Wydziału Nauk o Zwierzętach, a także Rolnictwa i Biologii oraz Medycyny Weterynaryjnej SGGW, zainteresowane szeroko pojętym chowem i hodowlą trzody chlewnej.

W ramach spotkań chcemy:

• poruszać tematy związane z produkcją towarową świń oraz aktualnymi problemami w sektorze trzody chlewnej,
  • uczestniczyć w wykładach, seminariach i konferencjach dotyczących trzody chlewnej jak też brać czynny udział w ich organizacji na wydziale,
  • prowadzić i współuczestniczyć w badaniach poszerzających wiedzę na temat tego gatunku, a wyniki prac prezentować na spotkaniach wydziałowych i przeglądach kół naukowych,
  • organizować wyjazdy na fermy trzody chlewnej aby poznawać hodowlę i produkcję w realiach polskiej wsi,
  • zapoznawać się z działalnością portali rolniczych i czasopism branżowych,
  • brać udział w wystawach zwierząt hodowlanych.

Aktualnie, wśród kilkunastu członków naszej sekcji mamy też osobę, która interesuje się dzikiem europejskim i problemem populacji tego gatunku w Polsce.

Celem do którego dążymy jest:

• Rozszerzanie i pogłębianie wiedzy i umiejętności studentów;
  • Rozwijanie umiejętności organizacyjnych i interpersonalnych wśród członków Sekcji i Koła;
  • Upowszechnianie wyników pracy naukowej członków Sekcji i Koła;
  • Rozwijanie współpracy między studentami wydziału i uczelni oraz rolniczych uczelni wyższych w Polsce i poza jej granicami a także między studentami a instytucjami rządowymi i pozarządowymi odpowiedzialnymi za gospodarkę wiejską, ochronę środowiska i bioróżnorodności w Kraju.
  • Promowanie w Polsce Wydziału Nauk o Zwierzętach i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Opiekun Sekcji: Prof. dr hab. Anna Rekiel

Opiekun Koła: dr Marcin Gołębiewski