photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


Wystawa Kur Ozdobnych

poniedziałek 28.01.2013

 

platat_wystawy_2013 jpg z logamikwadrat

Zakończyła się VII Wystawa Kur Ozdobnych organizowana w dniach 2-3 lutego 2013r. na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego przez „Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce. O nagrody czempiona walczyło ponad 800 kur reprezentujących 70 ras z całego świata.

Wystawa cieszyła się dużą popularnością mieszkańców Warszawy oraz gości zagranicznych m.in. z Ukrainy, Rosji i Niemiec, którzy przybywali całymi rodzinami, aby zobaczyć kury ozdobne, gołębie, kaczki oraz indyki przywiezione przez hodowców z Polski oraz Niemiec. Inicjatywa Wystawy Kur Ozdobnych rozpoczęła się w 1999r. i od tego czasu cieszy się coraz większą popularnością.

Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłości Wystawa stanie się centralnym miejscem w Europie goszczącym hodowców nie tylko z Polski, ale również z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Słowacji, Czech, Niemiec, Belgii, Holandii, czy krajów Skandynawskich.

Ptaki na Wystawie były poddane wymagającej ocenie międzynarodowego grona sędziów z Belgii, Słowenii, Niemiec i Słowacji. Tytuły czempiona i wyróżnienia zdobyły okazy wielu hodowców, na uwagę jednak zasługuje fakt, że w tym roku nagrody zdobyły również ptaki wystawiane przez studentów i pracowników SGGW. Tytuły te otrzymali: Agnieszka Wnuk za kury rasy hamburskie miniaturowe, Natalia Sosnowska-Mroczek za bojowce ko-shamo, Maciej Miąsko za bojowce indyjskie miniaturowe oraz Monika Łukasiewicz za kury rasy Serama.

Wystawę uświetnił również pokaz sokołów – Koła Sokolników oraz pająków, gryzoni, ślimaków i gadów – Sekcji Zoologicznej Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach.

Wszystkim wystawcom i uczestnikom Wystawy Kur Ozdobnych 2013 r. bardzo pięknie dziękujemy i zapraszamy za rok !

 

wysatwa kur 2013 a wystawa kur 2013 Obraz 033
wystawa kur 2013 b Obraz 026
OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_0288

  

 

 


Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie